Amazon testuje vlastní bezdrátovou síť

Novinky |

Americká společnost Amazon testuje v kalifornském Cupertinu bezdrátovou síť, která by jejím zákazníkům umožnila vysokorychlostní připojení k internetu.

Amazon testuje vlastní bezdrátovou síťInformace přinesla agentura Bloomberg s tím, že zkušební provoz probíhá s využitím podpory společnosti Globalstar. Není jisté, zda testy stále probíhají, avšak ví se, že probíhaly v blízkosti vývojové laboratoře Amazonu s označením Lab126, kde jsou vyvíjena zařízení Kindle. Jak je vidět, Amazon chce expandovat mimo svůj tradiční obor podobně, jako to zkoušejí i jiné technologické společnosti. Amazon by prostřednictvím bezdrátové sítě mohl shromažďovat data o připojování uživatelů k internetu, což by mu díky propojení s údaji z čteček Kindle a jeho webových stránek poskytlo solidní výhodu proti konkurenci.


Mluvčí Amazonu i Globalstaru odmítli spekulace o testování bezdrátového připojení komentovat. Nedávno se objevily nepotvrzené informace o tom, že Amazon vyvíjí ve spolupráci se společností Intel vlastní chytrý telefon. S poskytováním internetu si "pohrává" i Google, který v současné době provozuje vysokorychlostní připojení v sedmnácti amerických městech.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře