Amazon spustil službu Kindle Unlimited

Novinky |

Společnost Amazon oficiálně představila Kindle Unlimited, předplatitelskou službu, díky které se uživatelé za měsíční poplatek 9,99 dolarů dostanou ke katalogu 600 tisíc elektronických knih.

Amazon spustil službu Kindle UnlimitedV rámci služby si uživatelé mohou vybrat z elektronických a audio knih z knihovny Amazon Prime Kindle Lending, v níž jsou tituly jako Harry Potter, Hunger Games či Pán prstenů. Knihovna Kindle Unlimited má údajně nabízet i exkluzivní tituly, k nimž se předplatitelé Amazon Prime nedostanou. Podle dostupných zpráv však v knihovně Unlimited chybí tituly od pěti největších vydavatelů: Penguin, Random House, Simon & Schuster, HarperCollins, Macmillan a Hachette.


Podle expertů by tak nedostupnost titulů od zmíněných vydavatelských domů mohla být tím největším odlišovacím faktorem od konkurenčních služeb jako Oyster a Scribd. Amazon se uživatele snaží nalákat 30denní bezplatnou trial verzí své nové služby a také tím, že předplatitelé získají k Unlimited i tříměsíční předplatné služby Audible. Kindle Unlimited je v současné době dostupný pouze v USA, podle vyjádření Amazonu se však brzy dostane i do dalších zemí.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Paolese - Fotolia.com

Komentáře