Amazon spustil hudební službu Prime Music

Novinky |

Americká společnost Amazon oficiálně spustila službu Prime Music určenou pro streamování videa. Předplatitelé Amazon Prime tak nyní mají přístup k neomezenému poslechu hudby bez reklam.

Amazon spustil hudební službu Prime MusicAmazon své členství služby Prime nebude nijak zdražovat i přes to, že předplatitelé mají nyní přístup i k Prime Music. Podle vyjádření společnosti nyní katalog obsahuje přes milion skladeb od interpretů jako Daft Punk, P!nk, Bruno Mars, Blake Shelton, The Lumineers, Bruce Springsteen a Madonna. Podle některých expertů je však výběr ve srovnání s konkurencí velmi omezený. Amazon údajně strávil vyjednáváním s nahrávacími studii přes šest měsíců, avšak i tak službě chybí řada oblíbených hitů z poslední doby.


Podle listu New York Times nebyl Amazon schopen dosáhnout dohody s největší nahrávací společností světa Universal Music Group, takže nenabídne interprety typu Lady Gaga či Kanye Westa. Amazon také značně upravil a znovu vydal pod novým jménem svou bezplatnou aplikaci pro iOS Amazon Cloud Player, jež se nyní nazývá Amazon Music. Mobilní aplikace nyní plně podporuje Prime Music a umožní tak uživatelům vzít si skladby s sebou kamkoli na cesty.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře