Amazon připravuje vlastní hudební službu

Novinky |

Americká společnost Amazon podle nových informací jedná s velkými nahrávacími studii na spuštění vlastní služby určené ke streamování hudby.

Amazon připravuje vlastní hudební službuKdyž se na počátku letošního roku objevily informace, podle kterých Amazon zvažuje zvýšení cen své předplatitelské služby Prime, řada uživatelů se cítila pobouřena. Zákazníci platili od debutu služby v roce 2005 79 dolarů ročně navzdory tomu, že Amazon do ní přidal například Prime Instant Video. A vypadá to, že Amazon chce zvýšení cen ospravedlnit ještě přidáním dalších služeb. Podle nových informací americká společnost vede vážné rozhovory s velkými nahrávacími studii s cílem spustit vlastní službu určenou ke streamování hudby.


Podle nejmenovaných zdrojů chce Amazon velkou slevu podobnou těm, jež si vyjednaly služby jako Beats, Rhapsody nebo Spotify a není jasné, zda mu tuto budou ochotna studia dát. Amazon se již několik let snaží uvnitř své společnosti vybudovat silné hudební oddělení. Společnost najala například bývalého představitele Sony Music Michaella Paulla a známou hudební manažerku Drew Denbo. Kromě toho si Amazon získal i experta na licencování z Rhapsody Adama Parnesse.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Rob Pitman - Fotolia.com

Komentáře