Amazon přichází s inovovanou verzí své populární čtečky Kindle

Novinky | 30.07.10

Současný fenomén čtení elektronických knih se ze strany čtenářů setkává s čím dál tím větší oblibou, na což včera zareagoval Amazon vydáním nové verze své čtečky e-knih Kindle.

V oficiálním oznámení zakladatele největšího amerického online obchodu Amazon Jeffa Bezose byly představeny dva nové modely oblíbené čtečky elektronických knih Kindle, jež se oproti svým předchůdcům těší hned několika technickým vylepšením. Dle zveřejněných specifikací by obě verze měly při zachování 6palcového displeje dosahovat o 21 % menších rozměrů  a o 15 % nižší hmotnosti (241 g). Díky 4 GB interní paměti si s sebou mohou čtenáři v jediném zařízení nosit až 3500 knih, přičemž baterie by měla na jedno nabití vydržet až měsíc.

Dražší model, který si zákazníci budou moci zakoupit za 189 amerických dolarů, disponuje jak interním 3G modulem sloužícím pro připojení k rychlým mobilním sítím, tak vestavěným Wi-Fi adaptérem. Levnější model bude nabízen za 139 amerických dolarů a bude ochuzen právě o možnost připojení k 3G sítím.

Nové e-čtečky Kindle se na trhu objeví až 27. srpna, nicméně zákazníkům je už nyní nabízena možnost předobjednávky přímo na stránkách Amazonu, přičemž obě verze budou dostupné v bílém a tmavém (v barvě tuhy) provedení.

Kromě čtení e-knih se mohou zákazníci těšit na poslech hudby ve formátu mp3, prohlížení obrázků, čtení pdf dokumentů nebo procházení online blogů a přestože se v podstatě jedná o velice jednoduché zařízení s monochromatickým displejem, Amazon se takto snaží přímo konkurovat multimediálnímu zařízení iPad pocházejícímu z dílen společnosti Apple.


Komentáře