Amazon představil novou verzi své čtečky Kindle

Novinky | 19.10.09

Na trhu bezdrátových čtecích zařízení se začíná situace vyostřovat. Amazon má však s novým zařízením Kindle, které je levnější než jeho předchůdci, ambiciózní plány.

Nový Kindle od Amazonu má ještě více zamíchat nově vzniklým trhem

Trh digitálních knih je teprve v plenkách, přesto se na něj již stihl navázat nový trh čtecích bezdrátových zařízení. Právě tyto „čtečky“, zařízení umožňující uživateli stahovat knihy či noviny a číst je na displeji, se mají stát hitem letošních předvánočních nákupů. Alespoň tedy v Americe.

Amazon vsází na Kindle hodně, není divu, jeho prodeje se již v letošním roce mají počítat v miliónech. Pro ovládnutí tohoto rychle rostoucího trhu Amazon změnil svou cenovou strategii a snížil v USA jeho cenu na 259 dolarů. Nově se však čtečka dostane i na více než stovku dalších trhů včetně toho českého, kde by se měl prodávat za cenu okolo 4850 Kč.

"Máme vizi, že Kindle bude schopen do 60 sekund zobrazit každou knihu, která kdy byla vytištěna. V každém jazyce a bez ohledu na to, zda je v tisku, anebo už byl její tisk ukončen," nastínil své plány začátkem měsíce šéf Amazonu Jeff Bezos. "To je ale plán na mnoho desítek let dopředu," dodal pro upřesnění.

Momentálně mají uživatelé zařízení Kindle k dispozici ke stažení okolo 200 000 knih v anglickém jazyce a více než osm desítek novin a časopisů.


Komentáře