Amazon pracuje na levné herní konzoli

Novinky |

Společnost Amazon v tomto roce představí novou herní konzoli postavenou na operačním systému Android, která bude údajně stát méně než 300 dolarů (6 000 Kč).

Amazon pracuje na levné herní konzoliZařízení má přímo konkurovat systémům od společností Microsoft, Nintendo a Sony. S informací přišel portál VG247, podle kterého se představitelé Amazonu sešli s manažery velkých vydavatelů herních titulů. Konzole od Amazonu je v šedé barvě, má ostré rohy a velikostně odpovídá PSone. Tento prototyp by však před oficiálním uvedením na trh měl být ještě změněn. Na vývoji systému pracuje Lav126, což je ten samý tým, který stojí za vývojem zařízení Kindle.


Amazon chce, aby jeho zařízení bylo dostupné za rozumnou cenu pod 300 dolarů. Díky tomu bude moci lépe konkurovat zavedeným herním konzolím. Americká společnost tak zvolila stejnou strategii jako u svého Kinde Fire HD, jenž je znatelně levnější než iPad od Apple. Kromě velkých výrobců bude Amazon přímo konkurovat i mikrokonzolím od firem jako Gamestick a Ouya. Již delší dobu se spekuluje o tom, že Amazon vyvíjí i vlastní smartphone a set-top box.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © TheSupe87 - Fotolia.com

Komentáře