Amazon po vzoru ostatních gigantů přestává podporovat Flash

Novinky |

Americká společnost Amazon oznámila, že na svém portálu Amazon.com a reklamní platformě Amazon Advertising Platform již nadále nebude podporovat technologii Flash od Adobe.

Amazon po vzoru ostatních gigantů přestává podporovat FlashVyjádření Amazonu přichází nedlouho poté, co Flash začali blokovat výrobci známých webových prohlížečů. Nejdříve přišel s funkcí, která automaticky zastavuje flashový obsah v prohlížeči Chrome Google, následně se k podobnému kroku odhodlala Mozilla se svým Firefoxem. A třeba v prohlížeči Safari od Apple podpora Flashe chybí odjakživa. Jak uvedl Amazon ve svém vyjádření, díky absenci Flashe bude surfování na jeho portálu bezpečnější a uživatelé se již nadále nebudou muset potýkat s častými pády prohlížeče.


Flash má v poslední době více kritiků než fanoušků a nutno podotknout, že nikoli neoprávněně. Zatím naposledy se na Adobe kvůli Flashi snesla vlna kritiky v červnu, když hackeři zneužili díry ve flashovém obsahu zobrazovaném na portálu Yahoo k infikaci tisíců počítačů nic netušících uživatelů. Vypadá to tak, že více než deset let stará technologie od Adobe příliš velkou budoucnost nemá

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Adobe

Komentáře