Amazon chce produkty vyrábět v mobilních jednotkách přímo na cestě k zákazníkům

Novinky |

Amazon je známý tím, že se snaží prozkoumávat nové cesty, jak zlepšit svůj výrobní a dodávací proces. Nyní společnost podle všeho uvažuje o tom, že by produkty vyráběla přímo na cestě k zákazníkům.

Amazon chce produkty vyrábět v mobilních jednotkách přímo na cestě k zákazníkůmV nové patentové přihlášce Amazon popisuje metodu, která by mu umožnila tisknout předměty objednané zákazníky pomocí 3D tiskáren zcela novým způsobem. Výrobní proces by se totiž neodehrával v továrně Amazonu, ale přímo v nákladních automobilech Amazonu, které míří k danému zákazníkovi. Tyto „mobilní jednotky“ by byly vybaveny nástroji potřebnými ke kompletní výrobě objednaného produktu. Díky větší flotile takových mobilních jednotek by Amazon mohl ušetřit místo ve svých továrnách, kde normálně musejí být umístěny 3D tiskárny, vyrobené produkty a roboti, kteří se starají o zpracování objednávek.


Patent jasně ukazuje, že Amazon zkoumá nové cesty, kterými by se mohl ubírat jeho proces dovážení objednávek poté, co mu americká vládní agentura pro letectví neschválila možnost donášky zboží zákazníkům pomocí dronů. Je však třeba mít na paměti, že ne všechny patentované technologie jsou následně uvedeny do reality. Velké společnosti si často žádají o patenty jen proto, aby byly v případě potřeby kryty před konkurenty. A jak dodávají experti, zrealizování mobilního výrobního procesu by rozhodně nebylo levnou záležitostí - zvláště vezmeme-li v úvahu, že poptávka po předmětech vyráběných 3D tiskem zatím není tak silná.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: amazon

Komentáře