Allwinner přináší 4K video na smartphony a tablety

Novinky |

Allwinner, jeden z největších poskytovatelů čipů pro nízkorozpočtové smartphony a tablety, zintenzivňuje své úsilí zaměřené na 4K video v mobilních zařízeních.

Allwinner přináší 4K video na smartphony a tabletyČínský výrobce čipů začne v květnu dodávat vývojářskou desku, která zahrnuje jeho nový procesor UltraOcta A80, výkonný čip, který zvládá přehrávat 4K video na přenosných zařízeních, aniž by kladl přehnané nároky na životnost baterie.

Vzorky čipu A80 začaly být v poslední době posílány výrobcům smartphonů a tabletů, přičemž aktuální krok firmy je důležitý, neboť vývojářům umožní začít testovat aplikace, které dokážou využít přednosti nového řešení.

Video s rozlišením 4K, kterému se také říká Ultra HD, nabízí čtyřikrát větší rozlišení oproti dnešnímu nejlepšímu standardu HD. 4K televize, monitory a kamery jsou již k dispozici, ale dnešní mobilní zařízení se zvládáním videa v této kvalitě prozatím bojují.

A80 by měl zvládat 4K video při 30 snímcích za sekundu a zároveň minimalizovat úsilí, které pro jeho zobrazení musejí vynaložit CPU a GPU mobilních zařízení, což pomůže šetřit výdrž baterie.

Čip kromě osmi ARM procesorů a 64jádrového grafického procesoru PowerVR G6230 obsahuje dedikovaný video engine blok. Jádra ARM jsou v konfiguraci typu „big.Little“, což znamená, že se jedná o směs výkonných jader Cortex-A15 a úspornějších jader A7.

Čip A80 by si měl podle informací Allwinneru najít cestu do mobilních zařízení koncem letošního druhého čtvrtletí.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcworld.com

Komentáře