Alcatel OneTouch představí telefony s Windows 10

Novinky |

Čínská společnost Alcatel OneTouch, známá výrobou levných telefonů, oznámila, že u svých zařízení začne používat platformu Windows 10.

Alcatel OneTouch představí telefony s Windows 10Jak uvedl viceprezident Alcatel OneTouch pro Severní Ameriku Steve Cistulli, vydá Alcatel ještě do konce tohoto roku několik chytrých telefonů s operačním systémem Windows 10. I když společnost nepatří k největším výrobcům telefonů na světě, její podpora je pro Microsoft významná. Zatímco výrobci počítačů začali Windows 10 na svá zařízení instalovat ihned po jejich vydání, výrobci smartphonů zatím stále v drtivé většině preferují Android. A přesvědčit je, aby přesedlali na Windows, nebude vůbec jednoduché. Jak dodávají analytici, Microsoft si popudil řadu věrných partnerů akvizicí Nokie a vstupem na trh se smartphony.


Microsoft vydal operační systém Windows 10 29. července, přičemž má jít o „poslední verzi“ Windows vůbec (americký gigant ji bude neustále aktualizovat a vylepšovat). Hlavní výhodou Windows 10 je to, že má stejné uživatelské rozhraní jak na mobilních zařízeních, tak na desktopu.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: microsoft

Komentáře