AirPrint: bezdrátový tisk na ePrint od HP z prostředí Apple iOS

Novinky | 11.12.10

AirPrint nabízí bezdrátový tisk na tiskárnách s technologií ePrint společnosti HP ze zařízení Apple iOS.

Společnost HP oznámila, že jako softwarová aktualizace pro operační systém Apple iOS 4.2 je nyní bezplatně k dispozici funkce bezdrátového tisku pro zařízení iPad, iPhone a iPod, nabízená pod obchodním názvem AirPrint. Funkce tisku integrované do aplikací na těchto zařízeních uživatelům umožní automaticky nalézt tiskárnu vybavenou technologií ePrint na bezdrátových sítích Wi-Fi v dosahu uživatele a tisknout na nich pomocí jednoho dotyku na displeji - bez nutnosti instalovat ovladače nebo stahovat software.   

Funkce AirPrint je integrovaná do části sortimentu tiskáren HP vybavených funkcí ePrint, jež jsou dnes k dispozici v Evropě. To platí pro portfolio tiskáren Photosmart, určených pro běžné spotřebitele, a tiskáren Officejet/Officejet Pro a LaserJet Pro, zaměřených na kancelářské použití.  Funkce AirPrint je v současnosti k dispozici u 12 tiskáren HP ePrinter, v budoucnu budou s technologií AirPrint spolupracovat všechny tiskárny HP vybavené funkcí ePrint. Vývojáři aplikací pro Apple iOS mají nyní možnost přidávat funkci tisku přímo do svých aplikací, a to pomocí sady pro vývojáře představené společností Apple v září.  Tuto funkci lze tedy brzy očekávat v rostoucím počtu aplikací.

Po představení technologie AirPrint nabízí společnost HP v současnosti možnost tisku z mobilních zařízení třemi různými způsoby:

1.    HP ePrint na bázi cloudu, které umožňuje tisk z mobilního zařízení pomocí e-mailu
2.    pomocí technologie AirPrint: funkce podpory tisku nativně integrovaná do operačního systému, která se připojuje k tiskárnám vybaveným funkcí ePrint společnosti HP
3.    pomocí mobilních aplikací a ovladačů, které nabízejí možnost tisku v případech, kdy není integrované řešení k dispozici

Další informace naleznete na www.hp.com/go/airprint


Komentáře