Adobe rozšiřuje aplikace AIR na různá zařízení

Novinky | 11.11.10

AIR umožňuje vývojářům využívat stávající kód k vytváření a poskytování samostatných aplikací pro různá zařízení a platformy.

Adobe AIR nyní podporuje chytré telefony a tablety založené na operačních systémech BlackBerry Tablet OS, Android a iOS a rovněž osobní počítače s operačními systémy Windows, Macintosh a Linux. Samsung integruje podporu pro Adobe AIR 2.5 do svých produktů SmartTV, a dále se očekává, že koncem tohoto roku a začátkem roku 2011 začnou Acer, HTC, Motorola, RIM, Samsung a další výrobci dodávat předinstalovaný runtime v řadě přístrojů včetně tabletů a chytrých telefonů.

Díky Adobe AIR mohou vývojáři využívat nástroje včetně Adobe Flash Professional CS5, Adobe Flash Builder a Flex k vytváření samostatných aplikací. Stovky z nich jsou již dnes k dispozici v nabídce Android Market, centra Intel AppUp a App Store společnosti Apple. Kromě AIR 2.5 společnost Adobe představila novou službu Adobe InMarket, která umožňuje vývojářům distribuovat a prodávat aplikace pro různé typy zařízení v obchodech s aplikacemi Acer, Intel a dalších společností. Adobe InMarket funguje na pozadí a umožňuje koncovým uživatelům stahovat aplikace přímo z nabídek obchodů.

AIR 2.5 umožňuje vytvářet aplikace s bohatou funkční výbavou prostřednictvím řady nových funkcí, mezi něž patří podpora akcelerometru, fotoaparátu, videa, mikrofonu, vícedotykové ovládání a gesta. Podpora pro geologickou polohu umožňuje vývojářům vytvářet aplikace a služby založené na poloze. AIR 2.5 dokáže rovněž zobrazovat nativní prvky prohlížeče v aplikaci, což poskytuje možnost integrace obsahu HTML a .SWF. Díky podpoře SQLite mohou vývojáři ukládat databáze a pracovat s mezipamětí přímo v rámci aplikace AIR. Adobe AIR má navíc k dispozici hardwarovou akceleraci pro zařízení od všech předních partnerů vyvíjejících čipy včetně Broadcom Corporation, Intel, NVIDIA, ST Microelectronics, Trident, Texas Instruments, Qualcomm a dalších společností.


Komentáře