Adobe již testuje svůj Flash pro Google Android, můžete se zapojit i vy

Novinky | 19.04.10

Společnost Adobe představila první beta verzi technologie Flash pro operační systém Google Android.

Google Android dostane podporu technologie Flash ještě letos

Apple možná o podporu technologie Flash nestojí, Google Android ale ano a dostane ji ještě letos. Adobe již nyní totiž začal testovat první beta verzi svého modulu Flash právě pro tento mobilní operační systém. Prozatím jde o uzavřené testování, ale již brzy by měla být vydána veřejná beta. Pokud se do jejího testování chcete na svých zařízeních s Androidem zapojit i vy, navštivte tyto stránky společnosti Adobe.

Adobe prozatím ale nezveřejnil přesné datum, kdy má být Flash pro zařízení postavené na platformě Google Android hotov. V rozhovoru pro televizi Fox Business Network ale Shantanu Narayen uvedl, že Flash pro operační systémy Android, Palm a RIM by měly být připraveny k použití v druhé polovině letošního roku.

Vývojářská firma se ale naopak nikterak nezdráhá vydávat ostrá prohlášení na adresu Applu, který Flash ve svých zařízeních iPhone a iPad stále zarytě odmítá. "Je to spíše obchodní než technologické rozhodnutí. Zvolili si možnost zachovat svůj systém zcela uzavřený, což je důvod, proč nepodporují Flash. To podle mě ale poškozuje zákazníky," komentoval Narayen opakovanou snahu Applu "uchránit" své produkty před technologií Flash.Související články
Komentáře