Adobe Creative Suite 5 i na českém trhu

Novinky | 14.05.10

Sadu programů Adobe Creative Suite 5, kterou společnost Adobe Systems oficiálně představila 12. dubna, je již možné v lokalizované verzi zakoupit u distributorů v ČR.

Řada produktů Creative Suite 5 se podle Adobe zaměřuje na interaktivitu, výkon a působivost digitálního obsahu a marketingových kampaní. Creative Suite 5 s více než 250 novými nástroji přináší plné verze upgradů hlavních tvůrčích nástrojů a také vylepšení pracovních postupů pro návrháře a vývojáře.

Rodina produktů Adobe CS5 také umožňuje vytváření obsahu a aplikací pro přehrávač Flash Player 10.1 a prostředí Adobe AIR 2, jež budou optimalizované pro chod na obrazovkách mobilních přístrojů a navrženy tak, aby využily vlastní schopnosti těchto zařízení. Sada Creative Suite 5 integruje online obsah a možnosti optimalizace digitálního marketingu a zahrnuje přístup k technologiím Omniture pro zachycení, ukládání a analýzu informací, které generují webové stránky a další zdroje.

Adobe Creative Suite 5 Master Collection obsahuje v jednom balíku nástroje Creative Suite od Adobe, jako je Photoshop CS5, Illustrator CS5, InDesign CS5, Flash Catalyst CS5, Flash CS5 Professional, Dreamweaver CS5, Adobe Premiere Pro CS5 a After Effects CS5. Tyto nástroje jsou k dispozici také samostatně nebo v jednom z pěti vydání sady Creative Suite. Navíc je v sadě Creative Suite zcela nová komponenta Adobe Flash Catalyst, umožňující navrhovat interaktivní obsah bez programování a zlepšující procesy spolupráce mezi návrháři a vývojáři.

Řada produktů Creative Suite 5 zahrnuje sady Creative Suite 5 Master Collection, Creative Suite 5 Design Premium, Creative Suite 5 Web Premium, Creative Suite 5 Production Premium, Creative Suite 5 Design Standard a také 15 samostatných produktů, související technologie a integraci s novými službami Adobe CS Live (služby CS Live jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně).

Ceny a dostupnost

Odhadované koncové ceny jednotlivých sad budou 61 100 Kč za CS5 Master Collection, 45 300 Kč za CS5 Design Premium, 39 400 Kč za CS5 Web Premium, 53 500 Kč za CS5 Production Premium a 33 500 Kč za CS5 Design Standard. Ceny jsou uvedeny bez DPH. K dispozici budou také upgrady a multilicence. Produkty Adobe CS5 jsou integrované se službami Adobe CS Live, které jsou po omezenou dobu dostupné bezplatně.


Komentáře