Adaptér TL-WPA281 od TP-Linku kombinuje různé způsoby přenosu dat

Novinky |

Společnost TP-Link přináší adaptér s kódovým označením TL-WPA281, který umožňuje přenášet data v rámci domácnosti či kanceláře prostřednictvím elektrických rozvodů i bezdrátové sítě.

Adaptér TL-WPA281 od TP-Linku kombinuje různé způsoby přenosu dat
Adaptér umožňuje uživatelům dostat připojení k internetu do každé místnosti v rámci domu bez nutnosti natahování dodatečných kabelů – a to i tam, kam se kvůli odstínění či vzdálenosti běžně nedostane bezdrátová síť.

Model TL-WPA281 disponuje technologií HomePlug AV, která umožňuje stabilní a rychlý přenos dat. Při využití elektrických rozvodů lze data přenášet rychlostí až 200 Mbit/s na vzdálenost 300 metrů. Bezdrátové rozhraní adaptéru podporuje standard 802.11n a nabízí teoretickou přenosovou rychlost až 300 Mbit/s. Další využitou technologií je QoS, která zabezpečuje bezproblémový chod různých činností (včetně streamování médií) prostřednictvím managementu a řízení provozu sítě.

Novinka nabízí i automatické šifrování s využitím 128bitové šifry AES, přičemž nastavení zabezpečení zvládne i laik a trvá jenom chvíli. Bezdrátové rozhraní navíc disponuje funkcí WPS pro připojení k bezdrátové síti pouhým stisknutím tlačítka. Připojení je přitom zabezpečené ve standardu WPA2.

Adaptér TP-Link TL-WPA281 seženete na našem trhu za doporučenou maloobchodní cenu 1 299,- Kč včetně DPH. Jestliže vlastníte jiná zařízení TP-Link, můžete novinku spárovat s modelem TP-Link TL-PA211 nebo TL-PA251.Úvodní foto: TP-LINK

Komentáře