Acronis zveřejnil výsledky svého bezpečnostního průzkumu

Novinky |

Společnost Acronis zveřejnila výsledky letošní iterace pravidelného průzkumu kybernetické bezpečnosti, prováděného už od roku 2016 v souvislosti se Světovým dnem zálohování.

Acronis zveřejnil výsledky svého bezpečnostního průzkumuZ výsledků je patrné, že kybernetická bezpečnost je stále téma, kterým je nutné se zabývat. Zásadním zjištěním je totiž fakt, že více než 2/3 (68 %) běžných uživatelů někdy zaznamenaly ztrátu dat nebo zařízení u sebe nebo ve své rodině. To znamená meziroční nárůst o tři procentní body.

Z běžných uživatelů pak lokálně zálohuje data 51 procent běžných uživatelů, do cloudu 31 procent a kombinovaně 17 procent. To představuje nárůst oproti loňskému roku o pět, respektive sedm procentních bodů.

Z IT administrátorů firem zálohuje lokálně 25 procent, do cloudu 35 procent, 20 procent jich zálohuje kombinovaně a zbývajících 20 procent replikuje data do jiného datového centra. Výpadky provozu v důsledku ztráty podnikových dat zažilo 42 % firem (nárůst o celých 12 procentních bodů), z čehož vyplývá i větší obezřetnost IT administrátorů, mezi nimiž jich nyní více zálohuje jednou denně (27 %), respektive vícekrát za den (15 %), naopak došlo k výraznému poklesu těch, kteří zálohují pouze jednou až dvakrát do měsíce (20 %).

Mezi běžnými uživateli pak zároveň narostly obavy z útoku ransomwarem, tedy vyděračským softwarem (o 29 procentních bodů), z cryptojackingu (o 31 bodů) a sociálního inženýrství (o 34 bodů).

Zdroj: TZ AcronisÚvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře