Acer představuje výkonný netbook Ferrari One

Novinky | 30.09.09

Společnost Acer představila řadu netbooků Ferrari One v tradičních barvách italské závodní stáje.

Acer Ferrari OneAcer Ferrari One je vybaven LCD displejem CineCrystal LED s úhlopříčkou 11,6" a rozlišením 1366x768 pixelů jež odpovídá zobrazovacímu poměru 16:9. Displej s podporou technologie VISION od společnosti AMD dále využívá technologii Acer GridVista pro současné zobrazování v několika oknech.Reproduktory zařízení Ferrari One jsou podle vyjádření výrobce naladěny společností Dolby Laboratories prostřednictvím Dolby Home Theater v3 technologie.

Dolby Home Theater v3 dle Aceru zahrnuje následující technologie:

•    Dolby Pro Logic IIx převede stereozvuk nebo 5.1 kanálový zvuk filmů, hudby, televizních pořadů či her na 6.1 nebo 7.1 kanálový zvuk na zařízeních, která ho podporují a která dokážou proměnit stereofonní obsah na 5.1, 6.1 či dokonce 7.1 kanálový zvukový zážitek
•    Dolby Headphone simuluje 5.1 kanálový prostorový zvuk ve stereofonních sluchátkách
•    Sound Space Expander rozšíří zvukové pole
•    Natural Bass rozšiřuje basovou odezvu reproduktoru až o celou oktávu
•    Dolby Digital Live převádí zvukový signál z osobního počítače na digitální zvuk Dolby Digital
•    High-Frequency Enhancer zlepšuje vysoké frekvence a dosahuje tím vyšší kvality zvuku. Audio Optimization opravuje běžné chyby zvuku způsobené fyzickými omezeními přenosných počítačů.

Netbook je vybaven dvoujádrovým procesorem AMD Athlon X2 L310 v nízkonapěťovém provedení, pamětí DDR2 800 MHz a technologií AMD HyperTransport 3.0. Grafický čip ATiRadeon HD 3200 ve spojení s až 4GB systémovou pamětí DDR2 667 MHZ zajišťují chod předinstalovaného 64bitového operačního systému Microsoft Windows 7 Home Premium. Pevný disk s velkou kapacitou až 500 GB nabízí více než dostatečný prostor pro ukládání dat.V oblasti sítí nový Acer disponuje konektivitou InviLink Nplify 802.11a/b/g/Draft-N Wi-Fi CERTIFIED s podporou bezdrátové technologie Acer SignalUp a modulem Bluetooth 2.1+EDR (Enhanced Data Rate). Ferrari One je dodáván s řešením Acer Video Conference s webovou kamerou Crystal Eye pro snímání za zhoršených světelných podmínek.

Vícedotykové ukazovací zařízení s gravírovaným nápisem Ferrari  podle Aceru umožňuje rychlou navigaci včetně přetáčení obrazovek při surfování, prohledávání souborů, prohlížení dokumentů, playlistů i fotografií. Dvěma prsty lze zvětšit či zmenšit detaily v různých aplikacích jako např.  Microsoft Office, Adobe Photoshop a Google Earth, listovat ve fotografiích, webových stránkách, dokumentech PDF či Microsoft Office anebo albech médií a také snímky otáčet.

Netbook Ferrari One je dodáván s předinstalovanou 64bitovou verzí operačního systému  Microsoft Windows 7 Home Premium.Komentáře