Acer K11 - pikoprojektor s USB a SD

Novinky | 24.03.10

Ultrapřenosný projektor Acer K11 nabízí například port USB a čtečku paměťových karet SD.

Acer K11 - pikoprojektor


Ultrakompaktní projektor Acer K11 s portem USB a čtečkou paměťových karet SDHC nabízí přístup k multimediálnímu obsahu včetně zvuku, videa a obrázků.  Projektor kapesní velikosti lze využít k prezentacím či promítání videa, a to i bez notebooku anebo videopřehrávače. Acer K11 je dále vybaven portem HDMI, který přenáší nekomprimované digitální signály a vícekanálový zvuk, a tedy může reprodukovat televizní pořady anebo zábavu ve vysokém rozlišení.  

Nový projektor K11 spojuje technologii DLP s LED lampou a tím podle výrobce dosahuje zvýšení kvality LED obrazu. LED technologie nabízí několik předností ve srovnání s běžnými lampami. Především v podstatě odstraňuje nutnost výměny lampy, protože životnost LED lampy dosahuje až 20 000 hodin a k její odolnosti navíc přispívá skutečnost, že nevyužívá citlivá vlákna ani skleněnou baňku. Spojením technologie LED lampy s technologií DLP je podle tvrzení Aceru dosaženo vyšší sytosti barev a lepšího kontrastu.

LED lampy dále neobsahují toxické látky, jako např. rtuť nebo halogenové plyny, a ve srovnání s běžnými lampami mohou snížit spotřebu až o 30 %. Další energetické úspory zajišťuje funkce Auto-shutdown, která automaticky vypne projektor, pokud v průběhu časového intervalu nastaveného uživatelem nepřichází vstupní signál. Pikoprojektor K11, který váží jen o něco více než půl kilogramu (0,61 kg) a měří 122x116 mm, patří v současnosti k nejmenším a nejlehčím projektorům na trhu.

 Bez ohledu na kompaktní rozměry nabízí pikoprojektor K11 zajímavý výkon. Díky LED technologii dosahuje světelného toku 200 ANSI lumenů, zatímco kontrastní poměr nabývá hodnoty až 2000:1. Technologie Acer SmartFormat podporuje mnoho formátů obrazu včetně 4:3 a 16:9 a tím zbavuje uživatele starostí s nastavením vhodného rozlišení na notebooku se širokoúhlým displejem.

Ruční korekce zkreslení obrazu (v rozsahu až 40° ve svislém směru) a automatická korekce Keystone odstraňují deformaci obrazu, a tedy přítomní mohou sledovat obraz dokonale obdélníkového tvaru. U běžných projektorů se zpravidla postupně projeví blednutí barev a promítaný obraz získá žlutavý či nazelenalý odstín. Projektory Acer využívají technologie ColorSafe a DLP, které zajišťují kvalitu obrazu i při dlouhodobém provozu a v podstatě zabraňují zkreslení barev.

Pokud uživatel musí rychle opustit jednání, technologie Acer InstantPack mu umožňuje vytáhnout síťovou šňůru z elektrické zásuvky ihned po vypnutí projektoru, aniž by tím způsobil poškození přístroje. Nemusí tedy čekat, až projektor vychladne - prostě ho zabalí a může ihned odejít.

Cenu ani dostupnost zatím neznáme.


Komentáře