Acer Iconia - tablet se dvěma displeji

Novinky | 16.12.10

Společnost Acer představuje zařízení nové koncepce ICONIA. Jedná se o tablet, který se vyznačuje dvoudisplejovým řešením a celoplošným vícedotykovým ovládáním, jež umožňuje používat všechny prsty.

Společnost Acer představuje zařízení nové koncepce ICONIA - tablet, který se vyznačuje dvoudisplejovým řešením a celoplošným vícedotykovým ovládáním, které umožňuje používat všechny prsty.  Webové stránky nebo dokumenty jsou zobrazovány na obou displejích. Každý displej lze však využívat k jinému účelu: na horním displeji můžete prohlížet webové stránky a současně na spodním displeji zobrazit oblíbenou složku anebo na horním displeji sledovat video a na spodním prohledávat multimediální knihovnu.

Touchbook ICONIA se skládá ze dvou 14” displejů TFT LCD Acer CineCrystal  s podsvícením LED diodami a rozlišením HD 1366x768 pixelů. Touchbook Acer ICONIA je osazen procesory řady Intel Core i5. Menu nazvané Acer Ring se objeví na displeji, jakmile na něj položíte pět prstů a uděláte chňapavý pohyb rukou. Umožňuje spustit dotykové aplikace přetáčením karet aplikací a poklepáním na příslušnou kartu. Nabízí rovněž rychlý přístup k virtuální klávesnici, editoru gest, správci oken a ovládací konzoli.

Virtuální klávesnici lze spustit pomocí Acer Ring nebo položením obou dlaní na spodní displej. Inteligentní řešení zjistí polohu dlaní uživatele a zobrazí klávesnici. Klávesnice QWERTY s mezinárodní jazykovou podporou má standardní velikost a uživatelé ji mohou používat jako běžnou fyzickou klávesnici. Navíc je vybavena funkcí prediktivního vkládání textu, která usnadňuje psaní běžnou rychlostí a zabraňuje překlepům. 

Pomocí editoru gest Gesture Editor lze přizpůsobit gesta pro spuštění určitých aplikací, otvírání webových stránek, prohlížení obsahu počítače anebo zamknutí. Správce oken umožňuje uživatelům uspořádat okna různých aplikací na obou dotykových displejích. Okna a aplikace lze přesouvat tak, jak právě potřebujete. Navíc můžete procházet seznam běžících aplikací, měnit velikost oken, přesouvat je na dokovací lištu anebo je zavírat.

Kromě dotykových aplikací, které se již staly součástí dotykových zařízení Acer, jako např.  TouchBrowser, TouchPhoto, TouchMusic a TouchVideo a které rozšiřují možnosti používání gest na displejích při zvětšování, otáčení, obracení, přetáčení a přístupu k multimédiím z rozhraní optimalizovaného pro dotykové ovládání, přináší ICONIA tři nové aplikace - SocialJogger, My Journal a Scrapbook. SocialJogger umožňuje na jednom místě shromažďovat a sledovat aktualizace na sítích Facebook, YouTube a Flickr a využívá oba displeje – spodní ke kontrole pošty a aktualizaci a horní k vyhledávání či zobrazování obsahu.

MyJournal je určená ke shromažďování webových výstřižků na témata, která vás zajímají.  Webové výstřižky jsou dynamicky aktualizovány a zobrazují veškeré nejnovější informace. Mohou být tříděny a zobrazovány tak, jak potřebujete. Jakmile kliknete na webový výstřižek, na horním displeji se objeví celá webová stránka.

S aplikací Scrapbook je možné na jednom místě výstřižky ukládat, zveřejňovat anebo je jinak zpracovávat, dále zachytávat snímky obrazovky z webu či aplikací a upravovat je nebo k nim přidávat poznámky, vytvářet alba fotografií a opatřit je poznámkami či komentářem anebo výstřižky připojit k prezentacím a dokumentům.


Komentáře