Toshiba má podle Greenpeace "nejzelenější" notebook na světě

Novinky | 22.02.09

Notebook Toshiba Portégé R600 získal první místo v průzkumu organizace Greenpeace „Green Electronics Survey 2008“ jako nejlepší ekologický přenosný počítač.

Organizace Greenpeace, která chce upozorňovat na globální ekologické problémy, ocenila notebook Toshiba Portégé R600 jako vítěze kategorie notebooků v průzkumu „Green Electronics Survey 2008“ (Průzkum zelené elektroniky 2008). Z průzkumu, který vyhodnocuje „nejzelenější“ elektronické produkty na trhu, vyšla společnost Toshiba s náskokem před jinými výrobci a získala nejvyšší ocenění za to, že při výrobě notebooků nepoužívá nebezpečné látky.

Notebook Portégé R600 snižuje dopady na životní prostředí díky eliminaci použití olova, rtuti a některých dalších nebezpečných látek. Ultra přenosný notebook rovněž splňuje nároky pro udělení ENERGY STAR 4.01. Displej s podsvícením pomocí LED, moderní úsporné procesory a využití SSD (Solid State Drive) jako média pro ukládání dat rovněž přispívají k tomu, že baterie vydrží déle a celková energetická náročnost je nižší.

Výsledky průzkumu Green Electronics Survey organizace Greenpeace.


Komentáře