TP-Link přináší powerline adaptéry s vestavěným přístupovým bodem

Novinky |

Výrobce síťových řešení TP-Link představuje nové powerline adaptéry, které mohou díky vestavěnému přístupovému bodu (AP) šířit i bezdrátový signál.

TP-Link přináší powerline adaptéry s vestavěným přístupovým bodemV portfoliu TP-Linku se jedná o novinku. Powerline adaptérů, tedy zařízení pro šíření signálu internetu pomocí elektrických rozvodů, nabízí společnost docela dost, nicméně prozatím pouze pro ethernetové, tedy pevné připojení pomocí kabelu.

To samozřejmě sada TL-WPA2220 KIT zvládá taky, a to konkrétně v maximální rychlosti přenosu dat 200 Mbit/s. Kromě toho ale disponuje přístupovým bodem, který zvládá i přenos bezdrátového signálu i do míst, kam by jej router sám o sobě nikdy nebyl schopen dodat. Rychlost přenosu je v tomto případě 300 Mbit/s.

Přenášet data elektřinou můžete s touto sadou až do vzdálenosti 300 metrů, přičemž zařízení podporují bezdrátový standard 802.11n.

Nastavení bezdrátového připojení je poměrně jednoduché – stačí stisknout tlačítko „Wi-Fi Clone“ a nastavení Wi-Fi sítě v místě jednoho z adaptérů se „naklonuje“ i do místa, kde je v zásuvce umístěn adaptér druhý, a to včetně názvu SSID a hesla. Samozřejmostí je 128bitové šifrování AES.

Sadu powerline adaptérů TP-Link TL-WPA2220KIT je na českém trhu k zakoupení za doporučenou maloobchodní cenu 1 699,- Kč včetně DPH. Samostatný adaptér TL-WPA2220 pak zakoupíte za 1 338,- Kč včetně DPH.

Zdroj: TZ TP-LinkÚvodní foto: TP-Link

Komentáře