Skype těží z ekonomického zpomalení

Novinky | 09.01.09

Z mnohých novinářských zpráv se zdá, jako by se světová ekonomika nořila do hlubokého propadu. Že ne všechny firmy propouštějí či krachují lze ukazuje Skype, kterému se právě nyní daří čím dál tím více.

Spolu s omezením poprávky si mnohé firmy i jednotlivci uvědomili, že si dosud žili poněkud nad poměry, a snaží se snížit své náklady. Jednou takovou obtížnou nákladovou položkou jsou telefonáty a služební cesty.

Nafouklé účty za mobilní telefony se čím dál více lidí rozhoduje omezit používáním internetového telefonování, jehož nejznámějším představitelem je právě služba Skype vlastněná společností eBay. Kromě bezplatného volání ostatním uživatelům Skype umožňuje za nízké ceny telefonovat na pevné linky i mobilní telefony. Přenášení obrazu se navíc hodí jako náhrada za náročné služební cesty či drahé telekonferenční vybavení. Samozřejmě pokud nejste extra nároční na kvalitu obrazu.

Podle nejnovějších údajů má Skype 370 miliónů registrovaných uživatelů a každé čtvrtletí jich přibude kolem 30 miliónů. Lze ovšem očekávat, že spolu se zvýšenou snahou uspořit za volání se tento počet ještě dále navýší.


Komentáře