Samsung uvádí: Galaxy S4 mini

Novinky |

Jihokorejská společnost Samsung neočekávaně odhalila svůj očekávaný smartphone Galaxy S4 mini.

Samsung uvádí: Galaxy S4 miniPo měsících spekulací a unikajících informací Samsung konečně ukázal veřejnosti miniaturní a levnější verzi své vlajkové lodi. Samotný Samsung popisuje novinku jako „výkonnou, ale kompaktní verzi“ svého nejlépe prodávaného chytrého telefonu.

Jak bylo očekáváno, je Galaxy S4 mini poháněn dvoujádrovým procesorem s frekvencí 1,7GHz, doplněným o 1,5 GB RAM, jeho AMOLED displej má potom 4,3palcovou úhlopříčku s qHD rozlišením (540 x 960 pixelů). Fotoaparáty jsou na těle přístroje samozřejmě umístěny dva – 8megapixelový vzadu a 1,9megapixelový vepředu.

Galaxy S4 mini je k dispozici v provedení s 8 GB uživatelské paměti, z nichž 5 GB bude opravdu dostupných pro uživatele, zbytek jde na vrub systému. Po menších problémech s nedostatkem paměti u Galaxy S4 je od Samsungu chytrý krok, že tuto informaci oznámil dopředu. Byť je taktéž k dispozici slot na microSD kartu.

Předpokládat se dal i využitý operační systém – Android 4.2.2 Jelly Bean. Telefon pak bude disponovat i některými softwarovými funkcemi, které podporuje i Galaxy S4, nicméně nikde v tiskové zprávě nebyly zmíněny prvky Smart Scroll, Smart Pause, Air Gesture či Air View.

Telefon bude v prodeji v černé a bílé a v několika různých modelech včetně těch s podporou 4G LTE, 3G HSPA+ či 3G dual-SIM v závislosti na konkrétním trhu. Cena ani dostupnost zatím nebyla oznámena.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: Samsung/pcadvisor.co.uk

Komentáře