Průzkum: Zaměstnanci 9 z 10 podniků zneužívají firemní web

Novinky |

Bezpečnostní firma GFI software provedla v České republice a na Slovensku lokální průzkum svých prodejních partnerů, z něhož vyplynulo, že se až 90% firem setkává se zneužíváním firemního webu zaměstnanci.

Průzkum: Zaměstnanci 9 z 10 podniků zneužívají firemní webZaměstnanci využívají web v práci k soukromým účelům, tím si je jisto 57,4 % prodejních partnerů GFI Software. Dalších 32,8 procenta se domnívá, že ke zneužívání firemního webu ze strany zaměstnanců dochází.

Mezi nejčastěji citované hrozby, které z takového zneužívání vyplývají, patří ztráta pracovní produktivity zaměstnanců, kterou citovaly téměř tři čtvrtiny kontaktovaných zástupců podnikového managementu. Na dalších místech se nacházejí hrozba úniků citlivých dat nebo přihlašovacích údajů, zavlečení virů do firmy a zahlcení kapacity podnikové sítě.

Je zajímavé, že pouze necelých třicet procent podniků pravidelně nebo občas vyhodnocuje reporty o tomto fenoménu s použitím specializovaného nástroje. Polovina dotazovaných firem blokuje přístup k určitým stránkám, dvě třetiny respondentů pak takové počínání zaměstnanců tolerují.

Zdroj: TZ GFI SoftwareÚvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře