Ekologické přepínače D-Link řady Green Ethernet ještě více zezelenaly

Novinky | 19.02.09

Nové víceportové přepínače společnosti D-Link údajně přinášejí až 73% snížení spotřeby energie bez omezení provozního výkonu.

D-Link představuje druhou generaci gigabitového stolního přepínače s 5 porty D-Link DGS-1005D, která přináší až 73% snížení spotřeby energie* bez omezení výkonu sítě, a to prostřednictvím technologie D-Link Green.  Je-li počítač připojený k tomuto přepínači přes ethernetový kabel, používán tak, že je během 24hodinového cyklu po dobu 10 hodin zapnut a pak 14 hodin vypnut, představuje úspory energie 58, resp. 66 procent.**

Technologie D-Link Green šetří energii tak, že pozná, kdy je port aktivní nebo neaktivní, a podle toho upraví jeho napájení, což přináší výhodu uživatelům v domácnostech/SOHO, kteří obvykle nemají počítače neustále zapnuté nebo nevyužívají všechny porty svých přepínačů. Dokáže také přizpůsobit napájení portů s ohledem na délku připojeného kabelu, aniž by došlo ke ztrátě síťového výkonu.

 

DGS-1005D je jedním ze čtyř modelů ekologicky šetrných neřiditelných přepínačů pro malé a domácí kanceláře (SOHO). Dále se na trh dostanou ještě D-Link DGS-1008D s 8 porty, DGS-1016D s 16 porty a DGS-1024D s 24 porty.

*Maximální úspory energie ve srovnání s běžným přepínačem D-Link, když jsou připojená zařízení vypnuta a připojena přes 20m ethernetové kabely.

**Maximální úspory energie ve srovnání s běžným přepínačem D-Link, když jsou připojená zařízení používána 10 hodin a vypnuta 14 hodin v 24hodinovém cyklu a připojena přes 20m ethernetové kabely.


Komentáře