Apacer se pochlubil novým kompaktním mSATA Mini SSD modulem

Novinky |

Firma Apacer, která se specializuje na výrobu paměťových produktů, přináší miniaturní SFF (Smart Form Factor) SSD modul nesoucí název mSATA Mini M4.

Apacer se pochlubil novým kompaktním mSATA Mini SSD modulemTento modul je „veliký“ pouhých 26,8 x 29,85 mm, díky čemuž je více než dvakrát menší než stávající mSATA SSD zařízení, které staví na standardu JEDEC MO-300. Zařízení se navíc chlubí sníženou spotřebou energie, uživatelé v náročných podmínkách zase ocení integraci technologií proti otřesu a vibracím. Pokud jde o ony uživatele, předpokládá se cílová skupina v náročných odvětvích, jako jsou armáda, medicína nebo navigační systémy letadel. Přístroj se ale hodí třeba i do tabletů, a to především díky své kompaktní stavbě.

Modul Apacer mSATA Mini M4 disponuje mSATA konektorem s 52 piny, jenž nabízí podporu rozhraní pro přenos dat SATA 3.0 Gb/s, součástí je pak flashová paměť s velkou spolehlivostí typu single-level cell (SLC). Při kapacitách od 2 do 32 GB získají uživatelé sekvenční rychlost čtení 85 MB/s a rychlost zápisu 80 MB/s. MLC verze modulu bude levnější a dostupná v kapacitách do 64 GB.

V současné době se novinka teprve začíná vyrábět, ovšem firemní zákazníci mohou své dodavatele požádat o testovací kusy.

Zdroj: TZ ApacerÚvodní foto: Apacer

Komentáře