95 % bankomatů na světě běží na Windows XP

Novinky |

Z nové studie společnosti NCR vyplývá, že celých 95 % všech bankomatů na světě stále běží na více než deset let starém operačním systému Windows XP.

95 % bankomatů na světě běží na Windows XPVezmeme-li v úvahu, že Microsoft ukončí podporu Windows XP v dubnu tohoto roku, banky budou muset bankomaty upgradovat na nový operační systém, aby se vyhnuly možným bezpečnostním rizikům. Podle NCR běží na XP velká většina ze 420 000 bankomatů v USA, a i když některé z nich fungují na tzv. embeded verzi, která bude podporována až do roku 2016, je zřejmé, že celý průmysl na „expiraci" Windows XP reaguje příliš pomalu.


Nebude asi překvapením, že většina zařízení bude upgradována na Windows 7, avšak neočekávejte, že se tak stane brzy. Podle společnosti KAL poběží v USA po ukončení podpory XP 8. dubna 2014 na Windows 7 jen 15 % všech bankomatů. Kromě přechodu na novější verzi operačního systému mají společnosti ještě jednu možnost: přikoupit si podporu Windows XP na několik dalších let, což však nebude levné. Pro tuto variantu se rozhodla například americká banka JPMorgan, která tak získá podporu pro XP na další rok, přičemž během této doby bude své bankomaty připravovat na přechod na Windows 7.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © nobeastsofierce - Fotolia.com

Komentáře