55palcový OLED displej od LG je tenký necelý milimetr

Novinky |

Společnost LG Display představila nový OLED panel, který je tak tenký, že je možné umístit jej na zeď pouze pomocí magnetické podložky.

55palcový OLED displej od LG je tenký necelý milimetrNový extrémně tenký displej, který výrobce představil na konferenci v Jižní Koreji, má tloušťku pouze 0,97 mm a hmotnost 1,9 kilogramu, přičemž se může pyšnit úhlopříčkou o velikosti 55 palců. Doposud měl nejtenčí OLED displej od společnosti LG 4,3 mm. OLED displeje jsou v mnoha ohledech lepší než LCD displeje, jež jsou v současné době na trhu nejrozšířenější. Největším plusem OLED displejů je to, že nepotřebují podsvícení, v důsledku čehož mohou být extrémně tenké a ohebné. OLED technologie má však z pohledu běžného spotřebitele jeden velký nedostatek - není levná.


Důvodem, proč se OLED displeje doposud masově nerozšířily, tudíž není nedostatečná kvalita, ale vysoká cena. Společnost LG například v současné době prodává svou 65palcovou 4K OLED TV za 9 000 dolarů, zatímco úplně stejný model s LED displejem stojí necelé dva tisíce dolarů. To, zda LG na trh uvede i svůj nový extrémně tenký displej, zatím není jasné.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: LG

Komentáře