44 % uživatelů Twitteru nikdy netweetovalo

Novinky |

List Wall Street Journal citoval novou studii společnosti Twopcharts, podle níž 44 % uživatelů sociální sítě Twitter nikdy neodeslalo ani jeden tweet.

44 % uživatelů Twitteru nikdy netweetovaloTwitter v současné době eviduje 974 milionů účtů, což znamená, že 429 milionů uživatelů nikdy nevyužilo jeho základní funkci: uveřejnění krátkého statusu zvaného tweet. Co tedy všichni tito uživatelé dělají? Většina z nich si čte pouze příspěvky druhých, někteří si účet vytvořili a zapomněli na něj a ostatní uživatele možná přestal bavit. Podle Twopcharts navíc z 30 % účtů na Twitteru byl odeslán pouze jeden až deset tweetů a jen na 13 % účtů je sto a více tweetů.


Nutno podotknout, že tato čísla jsou neoficiální a Twitter je nekomentoval. Podle TheNextWeb měl Twitter v posledním čtvrtletí minulého roku 241 aktivních uživatelů. I tak by však člověk u sociální sítě, která je při prodeji reklamy závislá na angažovanosti uživatelů, čekal zapojení více uživatelů. Před týdnem list Wall Street Journal přišel s informací, podle které Twitter experimentuje s novými formami reklamy,

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: pcadvisor.co.uk

Komentáře