40 let po přistání člověka na Měsíci bude na internetu spuštěn „přímý přenos“ letu Apolla 11

Novinky | 13.07.09

Prezidentská knihovna a muzeum J.F. Kennedyho připravila ke 40 výročí přistání člověka na Měsíci simulaci přímého přenosu letu Neila Armstronga a jeho posádky z roku 1969.

Sledujte přímý přenos letu Apolla 11

 

Apollo 11 odstartovalo svůj legendární let na floridském mysu Canaveral 16. července 1969 s Neilem Armstrongem na palubě. 40 let poté bude na webové stránce We Choose The Moon, kterou vyvíjí Prezidentská knihovna a muzeum J.F. Kennedyho, možné sledovat simulaci živého vysílání z průběhu letu. Celé to začne ve 14:02 letního středoevropského času a po celou dobu přenosu budou moci návštěvníci stránek sledovat komunikaci mezi Apollem 11 a řídícím střediskem NASA pomocí krátkých textových zpráv na Twitteru nebo skrze emailová upozornění. Součástí celého projektu jsou samozřejmě i četná videa, fotografie a rozhlasové záznamy z půlky července 1969.

 

Mise Apolla 11 byla výsledkem vesmírné politiky nastavené ještě v době amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, který ve svém slavném projevu z roku 1962 odhodlaně přijal výzvu letu prvního člověka na Měsíc a slíbil jeho realizaci do konce desetiletí. Odtud tedy pochází název ojedinělého projektu We Choose The Moon, kterým chtějí instituce nesoucí jméno J.F. Kennedyho připomenout nejen přistání Neila Armstronga na Měsíci, ale i zásluhy v té době již mrtvého prezidenta na tomto úspěchu lidstva.

 


Komentáře