38 % dětí na Facebooku má méně než 13 let

Novinky |

Více než 38 procent dětí na Facebooku má 12 nebo méně let a 4 procenta všech dětí na této sociální síti mají dokonce 6 a méně let. Minimální věková hranice pro využívání Facebooku je přitom 13 let.

38 % dětí na Facebooku má méně než 13 let
Tyto výsledky vycházejí ze studie portálu MinorMonitor, která byla provedena mezi 1000 rodiči dětí mladších osmnácti let, jež využívají Facebook. MinorMonitor poskytuje bezplatný webový nástroj, díky kterému mají rodiče přehled o aktivitě jejich dítěte na Facebooku. Ze studie vyplývá, že 74 % rodičů se o bezpečnost svých dětí na Facebooku bojí, 56 % rodičů se pak obává především sexuálních násilníků a pedofilů. Přes čtyřicet procent rodičů se bojí kybernetické šikany a 30 % matek a otců si dokonce myslí, že jejich dítě někdy bylo šikaně na internetu vystaveno.

Více než polovina dotázaných rodičů v současné době monitoruje účty svých dětí na Facebooku tím, že se přihlašují na jejich profily, a to s nebo i bez vědomí dítěte. Téměř čtvrtina rodičů pak "hlídá" děti tak, že je mají v seznamu přátel, což je, nutno dodat, velmi slabá kontrola. Na výsledky studie MinorMonitoru zobrazené v přehledné grafice se můžete podívat zde. Podle odhadů je v současné době na Facebooku 7,5 milionů uživatelů mladších 13 let.Úvodní foto: © Jacek Chabraszewski - Fotolia.com

Komentáře