App Store: 3 miliardy stažených aplikací

Novinky | 05.01.10

Apple se svým App Store vykročil jednoznačně správným směrem. Zájem o stahování aplikací neustále sílí.





App Store: 3 miliardy stažených aplikací

Není to tak dávno, co Apple hrdě oznámil, že z jeho platformy pro digitální distribuci App Store si uživatelé stáhli už jednu miliardu aplikací. Nedlouho poté to byly dvě a teď už jsou to tři. Rychlost se přitom neustále zvyšuje. Na opravdu vysokou hodnotu tří miliard se platforma přitom dostala za pouhého půldruhého roku. Funguje od 10. července 2008. Ke stažení se zde nabízejí aplikace pro iPhone a iPod Touch, a to jak placené, tak bezplatné.

"Tři miliardy aplikací stažených za méně než osmnáct měsíců - to je něco, co jsme ještě nikdy předtím neviděli," prohlásil spokojený šéf Apple Steve Jobs. "Revoluční App Store nabízí majitelům iPhone a iPod Touch zážitek, který se nedá srovnávat s ničím na jiných mobilních zařízeních. Nevidíme žádnou konkurenci, která by nás v dohledné době mohla dohnat."

App Store je dostupný v 77 zemích světa. Česká republika k nim zatím nepatří, dá se ale očekávat brzká expanze také sem. Aplikace jsou děleny na několik kategorií, jako hry, byznys, novinky, sport, zdraví či cestování.














Komentáře