12palcové MacBooky s Retina displejem jsou nyní výkonnější

Novinky |

Americká společnost Apple aktualizovala řadu svých 12palcových MacBooků Retina - kromě vyššího výkonu se můžeme řešit i na nové barvy.

12palcové MacBooky s Retina displejem jsou nyní výkonnějšíNové MacBooky pohání šestá generace dvoujádrových procesorů Intel Core M a mají rychlejší 1866MHz paměť. O grafiku se nyní stará Intel HD graphics 515, která je asi o čtvrtinu rychlejší než předchozí Intel 5300 GPU. K dispozici je i rychlejší flashová paměť. Kromě vyššího výkonu nabídnou nové Macy také delší výdrž baterie. Podle Apple uživatelé na jedno nabití budou moci surfovat až 10 hodin po internetu přes Wi-Fi nebo přehrávat jedenáct hodin videa.

Design notebooku zůstává stejný, a stejně tak se nepotvrdily informace o tom že jediný port USB typu C bude nově podporovat Thunderbolt 3. Nové MacBooky Retina jsou dostupné ve dvou provedeních: model s 1,1GHz procesorem, 8 GB pamětí a 256 GB místa na disku se v České republice prodává za 39 990 Kč, zatímco model s 1,2GHz procesorem a 512 GB flashové paměti stojí 47 990 Kč. Všechny laptopy jsou dostupné ve zlaté, stříbrné, vesmírné šedi a růžové zlaté. Apple mimo jiné také oznámil, že u všech konfigurací MacBooku Air bude nyní standardně dostupná 8GB paměť.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: apple


Související články
Komentáře