Zakažte webům dotazovat se v prohlížečích na polohu - 1.díl

Internet |

Pokud jim to povolíte, mohou internetové prohlížeče prozradit vaši aktuální polohu. Pokud však nemáte v plánu jim prozrazování polohy povolovat, pak tuto funkci jednoduše natrvalo vypněte.

Zakažte webům dotazovat se v prohlížečích na polohu - 1.díl
Co se týče prozrazování vaší polohy, pak tuto informaci může prozrazovat operační systém Windows 10 Creators Update, ale ani zdaleka není jediný. Vaši polohu mohou zjišťovat a následně prozrazovat i vámi používané internetové prohlížeče, i když je pravdou, že většina internetových prohlížečů vás předtím, než vaši polohu prozradí, požádá o povolení.

Pokud však o žádné takové dotazy o povolení prozrazení vaší aktuální polohy nestojíte, pak si na následujících řádcích přečtěte, jak toto dotazování v nejpoužívanějších internetových prohlížečích vypnout.

Microsoft Edge

Nastavení zjišťování polohy v Microsoft Edge

Začněme tím nejjednodušším. Vzhledem k tomu, že je internetový prohlížeč založen na platformě Windows Store, je zastavení dotazování na vaši polohu velmi jednoduché. Spusťte aplikaci Nastavení a jejím okně se přesuňte do sekce Soukromí > Poloha. Poté se v okně přesuňte do spodní části obrazovky do sekce Zvolte aplikace, které můžou používat vaši přesnou polohu. Následně u položky Microsoft Edge přepněte přepínač do polohy Vypnuto.

Google Chrome

Nastavení zjišťování polohy v Google Chrome

V internetovém prohlížeči Google Chrome klepněte na ikonku pro zobrazení nabídky (jedná se o ikonku se třemi tečkami nad sebou). Tato ikonka se nachází vpravo vedle panelu Adresa. Z rozevírací nabídky následně vyberte položku Nastavení. Za okamžik se zobrazí záložka s nastaveními internetového prohlížeče.

Ve spodní části záložky klepněte na položku Rozšířená nastavení. V sekci Ochrana soukromí a zabezpečení klepněte na položku Nastavení obsahu, kterou zobrazíte vyskakovací okno. V něm se přesuňte do spodní části do sekce Poloha a zde klepněte na přepínač s popiskem Před přístupem se zeptat (doporučeno). Jakmile přepínač přepnete, změní se tento popisek na popisek Zablokováno.

Opera

Nastavení zjišťování polohy v internetovém prohlížeči Opera

Internetový prohlížeč Opera používá stejné jádro jako Google Chrome, a tak nastavení je velmi podobné. Klepněte v levém horním rohu na tlačítko Menu a z rozevírací nabídky následně vyberte položku Nastavení. V okně, které se vzápětí zobrazí, pak vyberte z levého postranního sloupce položku Weby. V sekci Zeměpisná poloha pak vyberte přepínač Zakázat webům sledovat mou fyzickou polohu.

 

PokračováníÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře