Uvízlo v pavučině 2

Internet | 24.12.08

Populární rubrika z papírového časopisu PC World se nyní konečně dostává i na internet. Podívejte se, co nám tentokrát uvízlo v internetové pavučině..

 


www.relaxuj.cz – Také jste unavení ze sychravého počasí a už vás nebaví pracovní stereotyp s pochmurnými mračny za okny? Vyražte relaxovat na celý víkend. Internetový portál www.relaxuj.cz vám nabízí mnohé způsobý víkendových i týdenních regeneračních pobytů, ať už ve formě wellness, léčebných procedur, různých druhů sportu či prostého procházení ve volné přírodě. K tomu zde naleznete spoustu užitečných článků, které vám poradí, jak správně uvolnit své tělo cvičením, kam jezdit za lázeňskými procedurami, atd.

Radaryrakety.cz – Umístění amerického radaru na našem území je v posledních měsících námětem bouřlivé politické debaty, která podnítila řadu aktivistů k protiradarové iniciativě. Vznikla též ale iniciativa pro radar a rakety, která taktéž sepsala petici. Na jejích stránkách se dozvíte řadu zajímavých informací o výstavbě radarové základny a můžete se v případě zájmu k iniciativě připojit třeba na jednom z jejich netradičních mítinků. Je zajímavé se podívat na problematiku i z druhé strany a dát prostor oběma možným přístupům.

www.shipito.cz – Zboží v USA je pro řadu z nás lákavé především pro svou nízkou cenou, která se může ale výrazně zvýšit z důvodu vysokých přepravních nákladů. Díky projektu www.shipito.cz
můžete na dopravě poměrně hodně ušetřit, protože tento zprostředkovatel vám zajistí nejlevnější možnou přepravu až domů. Stačí se zaregistrovat a nechávat zboží zakoupené v USA zasílat na jejich adresu, odkud budou balíky přeposlány až k vám. Zadáte pouze velikost a váhu vašeho balíku a okamžitě obratem dostanete seznam dostupných dopravců a jejich ceny dle určených parametrů. Vyberte ten nejlevnější či nejrychlejší a posílejte.

www.turistik.cz – Cestujete rádi po své vlasti? Pak vám jistě přijde vhod internetový portál www.turistik.cz, kde si můžete vybrat ubytování v široké nabídce domků, chalup a chat po celé republice. Vše za velmi výhodné ceny, jelikož nejde o klasickou dovolenou přes cestovní kancelář. Platíte přímo vlastníku objektu a server turistik.cz působí pouze jako zprostředkovatel. Najdete zde také mnoho tipů na výlety v oblasti, kam se chystáte, jako jsou například Hrady a zámky, muzea, galerie či netradiční přírodní úkazy.

Clonezilla.org – Nejednomu uživatelu se přihodilo, že přišel o svá data vinou selhání pevného disku, či prostě musel znovu instalovat systém kvůli zakoupení nového hardisku. V těchto situacích vám může pomoci nástroj Clonezilla Live, který dokáže dokonale duplikovat jakýkoli operační systém z jednoho počítače na druhý. Clonezilla SE dokonce umí duplikovat celé servery a dokáže kopírovat systém i na několik desítek počítačů najednou.

www.oots.cz – Nakonec zde přidáváme perličku pro ty, kteří alespoň jednou hráli nějakou role-playing hru typu Dračí doupě. Hůlkový řád (Order of the stick) je webový komiks parudující právě takové hry a každý milovník fantasy ho ocení. Každý den přibývá nový díl, kterým si můžete trochu rozveselit pracovní či školní den. Navíc zde funguje velmi silná komunita příznivců komiksu, kteří debatují ve zdejších fórech. Internetový komiks se stal tak úspěšným, že zároveň s příběhem o kladných hrdinech začal každodenně vycházet také příběh záporných hrdinů, který je minimálně stejně zábavný.

- - Adam Šoltys


Komentáře