TIP: za kolik by vaši identitu koupili počítačoví piráti

Internet | 30.11.10

Kolik si myslíte, že by za vaši identitu zaplatili počítačoví piráti? Vyzkoušejte si kalkulačku od společnosti Symantec.

Jelikož počítačová kriminalita neustále roste a s osobními údaji nic netušících uživatelů se na černém trhu čile obchoduje, připravila bezpečnostní společnost Symantec zajímavou kalkulačku. Ta se nachází na webu Everyclickmatters.com a uživateli pomůže odhalit částku, za kterou by počítačoví zločinci byli ochotni koupit vaše osobní údaje. Na stránce jednoduše vyberete, jaké činnosti na internetu provádíte, a kalkulačka vám obratem vypočítá cenu vaší internetové identity.

Pokud na internetu platíte kreditní kartou, zveřejňujete online seznam svých přátel a máte účet na sociální síti, jste pro počítačové piráty zajímavým cílem. Podle společnosti Symantec se obětí počítačové kriminality (včetně virů a červů) staly již dvě třetiny uživatelů internetu na celém světě. Pokud si tedy myslíte, že vaše osobní informace nemají žádnou cenu, zkuste si udělat test na Everyclickmatters.com a ihned uvidíte, za kolik by vaši identitu počítačoví piráti koupili.


Komentáře