Tip: Print Friendly - pohodlný tisk ve webovém prohlížeči

Internet |

Nástrojem pro tisk webových stránek disponuje snad každý internetový prohlížeč. S požadavkem na přizpůsobení tisknutého obsahu však již běžně nepochodíte. Vyzkoušejte šikovný doplněk Print Friendly.

Tip: Print Friendly - pohodlný tisk ve webovém prohlížeči
Pakliže jste se někdy snažili vytisknout text webové stránky se složitým rozložením nebo množstvím obrázků, pravděpodobně jste se kvůli nepřijatelnému výsledku uchýlili k ručnímu kopírovaní textu do externího textového editoru, který již k tisku zaslal text v použitelném formátování. Tento způsob, byť funkční, není příliš pohodlný.

Webové prohlížeče vám před tiskem zobrazí náhled, ale výsledek se vám jistě v mnoha případech líbit nebude, neboť jsou webové stránky často doslova napěchovány reklamami, bannery, obrázky a dalším balastem, který znehodnocuje vlastní tisknutou textovou informaci. Pro pohodlný tisk lze však využít nástroje třetích stran. Jedním z nich je velice užitečný doplněk Print Friendly.

Nástroj Print Friendly umožňuje skrze webový prohlížeč upravovat obsah webové stránky a tu následně zaslat k tisku. Print Friendly můžete nainstalovat jako doplněk pro Chrome nebo doplněk pro Firefox. co se týká ostatních prohlížečů, můžete si z oficiální stránky služby do lišty se záložkami přetáhnout tlačítko "Print Friendly", jehož prostřednictvím nástroj v případě potřeby spustíte.

print friendly

Pro úpravu a tisk kýžené webové stránky tedy spusťte doplněk nebo klikněte na tlačítko ze záložek a v nově otevřeném okně postupně klikejte na ty části stránky, jež si přejete z výstupu odstranit. Jakmile budete s výsledkem spokojeni, prostřednictvím tlačítek Print nebo PDF můžete zaslat stránku k tisku, nebo ji uložit do souboru PDF.Úvodní foto: © Pavel Ignatov - Fotolia.com

Komentáře