Prezident USA Obama bude při inauguraci zachycen ve 3D

Internet | 20.01.09

Odborníci z Microsoftu a CNN spojují své síly, aby zachytili 3D obraz dnešní inaugurace nového prezidenta USA, jímž se stává Barack Obama.

 

CNN žádá všechny účastníky ceremoniálu, kteří budou inauguraci přihlížet, aby vytvořili co nejvíce fotografií právě v okamžiku, kdy bude Barack Obama skládat prezidentskou přísahu. Tyto fotografie budou následně zpracovány technologií Photosynth, jejímž původcem je druhý z partnerů této akce, Microsoft. CNN doufá, že se jim tímto způsobem podaří vytvořit "nejdetailnější záznam jednoho okamžiku v historii lidstva".

Microsoft k celé věci poznamenal, že partnerství s CNN navázal proto, aby se mu pro tento projekt podařilo získat co možná nejvíce obrazového materiálu. V okamžik, kdy Obama vloží svou ruku na Bibli, tak cvaknou spouště stovek přítomných fotoaparátů. Díky tomu budou k dispozici kvanta obrazového materiálu ze všech myslitelných úhlů pohledu, z nichž následně Photosynth vymodeluje věrný 3D obraz.

 

Pro ty z vás, kdo nemáte o technologii Photosynth žádné bližší informace, je připraven tento článek z našeho rozsáhlého archivu.


Komentáře