Přehrajte si na Amazon Echo sbírku oblíbených skladeb - 2.díl

Internet |

Přehrávejte si pomocí asistentky Alexa skladby ze svých sbírek i po skončení služby Amazon Music Storage.

Přehrajte si na Amazon Echo sbírku oblíbených skladeb - 2.díl
Předcházející díl

 

Vypnutí služby Amazon Music Storage naštěstí neznamená, že byste už nijak nemohli přehrávat svou vlastní sbírku skladeb. Pro přehrávání skladeb ve formátu MP3 (popřípadě hudby v jiných formátech, jako je například FLAC) na zařízení Echo nebo jiných zařízeních obsahujících asistentku Alexu stále ještě můžete použít Plex nebo My Media Server for Alexa – obě řešení vám umožní streamování skladeb uložených na jiném zařízení. Další alternativou pak je služba s názvem My Pod, která vám umožní uložit skladby na Google Drive.

Možnost číslo 1: Plex Media Server

Pokud si chcete přehrávat své soubory s hudbou na Amazon Echo pomocí služby Plex, pak budete v první řadě potřebovat zařízení, které bude sloužit jako multimediální server, který musí být vždy dostupný a na kterém je možné provozovat multimediální server Plex. Takovým serverem může být domácí počítač (s operačním systémem Windows, MacOS nebo Linux), NAS server, popřípadě Nvidia Shield TV. Služba Plex v současnosti nepodporuje streaming do zařízení s asistentkou Alexa ze serverů Plex Cloud.

Streaming hudby tímto způsobem tedy má oproti službě Amazon Music a dalším službám, které nevyžadují instalaci dovedností Alexy (jako je například Spotify nebo Pandora), několik omezení:

  • Není podporována funkce Whole-home music, a tak můžete hudbu v jednom okamžiku poslouchat pouze z jednoho reproduktoru
  • Službu Plex nelze nastavit jako výchozí aplikaci pro streaming hudby, a tak musíte pro přehrání hudebních skladeb pokaždé použít poněkud upravenou větu typu: „Alexa, ask Plex…“, popřípadě „Alexa, tell Plex…“. Jinými slovy žádáte Alexu, aby požádala či řekla službě Plex o přehrání skladby.
  • Odpovědi na vaše požadavky trvají službě Plex oproti integrovaným službám pro přehrávání hudby o něco déle.
  • U zařízení Echo Show není podporována funkce Album art (zobrazení obrázku alba, k němuž patří přehrávaná skladba).

 

Pokračování

 


Komentáře