Konec pseudonymity na internetu - 6. díl

Internet |

Pseudonymita, součást kultury internetu od jeho prvopočátků, se může stát zvláštním reliktem devadesátých a nultých let.

Konec pseudonymity na internetu - 6. díl
Předchozí díl

Jak se jmenuji?

Blakley tvrdí, že dokonce i v dnešním světě, v němž data nejsou v bezpečí před spáry NSA, hraje pseudonymita stále významnou roli.

„Všechna vaše osobní jména jsou pseudonymy,“ říká. „Dokonce i vaše číslo pojištěnce je pseudonym. Problém není v tom, že lidé píšou komentáře anonymně. Problém je v tom, že se chovají jako trollové. A když je vyhodíte za to, že se chovají jako trollové, vrátí se zpět pod změněným jménem. Pokud by trollové měli skutečně trvalý pseudonym, nebyli by schopni to dělat.“

Spotřebitelé, kteří chtějí chránit své reálné identity, však stojí před několika nepříliš ideálními volbami. Mohou se buďto některým službám zcela vyhnout, mohou porušovat pravidla a riskovat zrušení účtu a zamezení přístupu, nebo najít technické kličky, jako je MaskMe od Abine, kterážto služba umožňuje uživatelům skrýt své identifikační informace a realizovat finanční transakce pomocí předplacených kreditních karet.

Vypadá to, že cenou za pseudonymitu, stejně jako za svobodu, je věčná ostražitost.

„Existuje spousta společností, které se extrémně tvrdě snaží demaskovat vás,“ říká Elsa. „Aby vaše pseudonymita fungovala, musíte být bezmezně oddaní myšlence totální separace. Ve svém pseudoživotě nikdy nesmíte ukázat svou pravou tvář. A ve svém reálném životě se musíte stát nudnou verzí toho, kým opravdu jste.“

Zdroj: ITWorld.comÚvodní foto: © pressmaster - Fotolia.com

Komentáře