Kolik času trávíme na internetu?

Internet | 06.03.09

Výzkum sociodemografie návštěvníků ukazuje, že již více než 90 % internetových uživatelů se připojuje z domova, přičemž celkově na internetu tráví asi 32 hodin měsíčně.

Jak velký je český internet?

Velikost internetové populace ČR se podle agentury Mediareserch stále těsně drží pod pětimilionovou hranicí, konkrétně čítala v lednu letošního roku 4 998 017 lidí. Počet reálných uživatelů (RU) meziročně vzrostl o 7,8 % na aktuálních 4 883 062, v počtech RU se tedy jedná o pokračující trend růstu.


Výraznější změnu můžeme pozorovat u počtu zobrazených stránek (PV), které meziročně v lednu 2009 narostly o 30 % a dosahují téměř 7,5 miliardy.


Průměrně strávený čas českými uživateli na internetu historicky poprvé přesáhl hranici 30 hodin za měsíc, a to hned o 2 hodiny. Meziročně se tedy průměrná doba, kterou uživatelé měsíčně stráví na internetu, prodloužila o 5 hodin (18,9 %).  

 

 

 

Odkud se připojujeme na internet?

Mezi všemi místy používání internetu jednoznačně dominuje domov. Doma se na internet v lednu 2009 připojovalo 93 % reálných uživatelů z ČR, meziročně se podíl tohoto místa navýšil o 8 %. Druhým nejvíce využívaným místem přístupu na internet je stále zaměstnání, odkud se připojuje přibližně třetina uživatelů z ČR.

Míra užívání internetu ve škole a u dalších rodinných příslušníků či známých více měně stagnuje. Internetové kavárny jsou zřejmě díky všeobecné dostupnosti internetu v ostatních lokalitách, kde tráví lidé nejvíce času, k připojení využívány pouze okrajovou částí uživatelů. V lednu 2009 podíl uživatelů připojujících se na internet z internetových kaváren mírně klesl a této možnosti tak využívala pouze 2 % uživatelů.


Komentáře