Jak smazat automatické návrhy adres URL v prohlížečích - 3.díl

Internet |

Při psaní adresy URL do panelu Adresa internetového prohlížeče se automaticky zobrazují návrhy adres URL, které jste psali někdy dříve. Určitě nebude od věci, když si čas od času uklidíte i v této oblasti a seznam adres URL zde uložený alespoň trochu pročistíte.

Jak smazat automatické návrhy adres URL v prohlížečích - 3.díl
Předcházející díl

 

Velkou část pracovní doby trávíme (a určitě nejen my) vyhledáváním na Internetu. To mimo jiné znamená, že se postupem času funkce automatického doplňování v panelu Adresa internetového prohlížeče zaplní různými adresami URL (a to i těmi, které jsou napsány chybně), popřípadě adresami URL, které jste navštívili jen jednou a už se k nim pravděpodobně nevrátíte. Pokud jste někdy strávili noc surfováním na Internetu, pak je velmi pravděpodobné, že funkce automatického doplňování vám vyhodí právě takové nežádoucí „kostlivce“.

Opera

V internetovém prohlížeči Opera odstraníte nevhodný návrh adresy URL podobně jako v Internet Exploreru

V internetovém prohlížeči Opera se nevhodné návrhy adres URL odstraňují velmi podobně jako v Internet Exploreru. Takový návrh adresy URL označíte v panelu Adresa a vpravo najdete znak x. Adresu URL pak odstraníte klepnutím na tento znak x.

V internetovém prohlížeči Opera ovšem tento způsob odstraňování nevhodných návrhů adres URL funguje pouze u webů ve vaší historii prohledávání. Netýká se tedy návrhů, které pochází z oblíbených položek nebo z návrhů pocházejících z vašeho výchozího internetového vyhledávače. Stejně jako u většiny internetových prohlížečů zůstává nevhodný návrh adresy URL po svém odstranění z rozevíracího seznamu v panelu Adresa, ale i v tomto případě postačí, když v panelu Adresa tento návrh označíte a stisknete klávesu Backspace.

A to je vše! Vidíte, jak je jednoduché optimalizovat svoje oblíbené internetové vyhledávače tak, aby jejich používání bylo co možná nejjednodušší – a platí to zvláště pro ty z vás, kteří se často dopouštíte překlepů.Úvodní foto: (c) dinoforce11 - Fotolia.com

Komentáře