Co je dobré vědět, když stahujete videa z YouTube - 4.díl

Internet |

Záhy zjistíte, že tato problematika není až tak jednoznačná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Co je dobré vědět, když stahujete videa z YouTube - 4.díl
Předcházející díl

 

Ano, je to tak. Stahování videí ze služby YouTube je velmi snadné, ale legální stahování z tohoto portálu, to je trochu jiné kafe. Vzhledem k tomu, že žádný zákon, který by přesně říkal, že nesmíte bez poplatku z YouTube stahovat žádná videa, neexistuje, nezbývá, než se řídit samotnými pravidly portálu YouTube. A dodejme, že tato pravidla jsou velmi jasná.

Ještě předtím, než se tedy pustíte do stahování videí z portálu YouTube, přečtěte si následující čtyři pravidla, o nichž byste měli v každém případě vědět.

Před použitím nástroje třetí strany pro stahování videa věnujte pozornost i textu psanému tím nejdrobnějším písmem

To, kolik existuje webů a aplikací pro stahování videí z portálu YouTube, nijak neospravedlňuje fakt, že je jejich používání v souladu se zákonem.

Podmínky používání takových služeb, jako je například služba TubeNinja pro stahování videí z YouTube, často obsahují formulaci v tom smyslu, že stahování videí chráněných autorským právem z YouTube je zcela na vaši zodpovědnost

Vezměme si například takovou službu TubeNinja, web pro stahování videí z portálu YouTube. Tento web stále funguje i přesto, že loni v létě obdržel od služby YouTube dopis s výzvou týkající se trvalého zanechání svých nelegálních aktivit. Web TubeNinja nabízí nástroj, který umožňuje napojení na adresu URL videa z různých streamovacích služeb včetně YouTube a uložení těchto videí na pevný disk vašeho počítače.

Na druhou stranu podmínky použití webu TubeNinja hovoří v tomto smyslu naprosto jasně – vy, jen vy sami odpovídáte za to, jakým způsobem používáte nástroj pro stahování videí, který v podstatě zobrazuje odkaz, který váš internetový prohlížeč použije pro streaming a dočasné uložení videoklipu streamovaného do vašeho počítače.

Podobně je tomu i v podmínkách použití populární aplikace TubeMate YouTube Downloader pro stahování videí z portálu YouTube určené pro operační systém Android. Pravděpodobně vás nepřekvapí, že v oficiálním obchodu Google Play žádné aplikace pro stahování videí z portálu YouTube nenajdete. Pokud po nějaké takové aplikaci toužíte, musíte zajít do obchodu s aplikacemi provozovaného třetí stranou, což zase přináší další rizika.

Jinými slovy řečeno – jestliže používáte nějaké služby pro stahování videí z portálu YouTube, jako je například TubeNinja nebo TubeMate, pak je to jen na vás, pokud během jejich používání porušíte nějaké zákony.

 Úvodní foto: © Cybrain - Fotolia.com

Komentáře