Závislost na hrách lze léčit

Hry | 03.06.06

V Amsterdamu otevřeli kliniku pro lidi závislé na hrách

Nizozemská metropole má velmi speciální kliniku. Ta na devíti lůžkových odděleních poskytuje péči teenagerům, kteří nejsou schopni zvládat své herní zvyklosti.

Známe to všichni, kdož jsme nějakou povedenou PC někdy hráli.Krvavé oči, křeč v zápěstí, půl třetí ráno a stále přetrvávající neodolatelná a neodbytná touha dokončit ještě jeden level, zabít poslední stvůru či obsadit nedalekou nepřátelskou základnu. Každý si tím prošel, ale vždy, když už to přesahovalo určitou míru, tak jsme si prostě řekli dost – takhle to už nejde. Existují ovšem lidé, kteří si sami poručit neumějí. Pro ně právě funguje nové centrum, které vyrostlo v holandském Amsterdamu. To mimo jiné poskytuje péči drogově závislým a samozřejmě též lidem, kteří neumějí přestat hrát, což můžeme považovat také za jistý druh drogové závislosti.
Keith Bakker, ředitel kliniky, popsal v rozhovoru pro BBC případ jednoho mladého svěřence: „Přinesli k nám 15ti letého mladíka, který se choval stejně jako někdo, kdo je dlouhodobě závislý na hraní.“ Bakker dále řekl, že obvyklý pacient jejich kliniky odpovídá profilu sociálně izolovaného adolescentního chlapce majícího touhu „uniknout realitě“.

Podle Keitha Bakkera největší problém spočívá v prevenci: “Když je někdo závislý na drogách, tak jednoduše provedete test moči, abyste zjistili zda do toho zase spadnul. To je samozřejmě u někoho, kdo je závislý na hrách skoro nezjistitelné“.Související články
Komentáře