Uncharted: Drake’s Fortune

Hry | 01.12.08

Po stopách Sira Francise Drakea, aneb masakr v Eldorádu. Zatímco pro Angličany je Sir Francis Drake hrdinou, Španělé...Po stopách Sira Francise Drakea, aneb masakr v Eldorádu.
Zatímco pro Angličany je Sir Francis Drake hrdinou, Španělé s jeho přezdívkou „El Draque“ dodnes straší neposlušné děti. Nicméně sympaťák Nathan Drake z nové akční adventury pro PlayStation 3 je přesvědčen, že tento viceadmirál, korzár a obchodník s otroky nezemřel na úplavici, ale ukryl se na opuštěném tropickém ostrově, kde schoval všechny ukořistěné poklady. S reportérkou Elenou Fisher a parťákem Victorem Sullivanem se tak vydávají k pobřeží Panamy, aby zde oprášili historii.
Uncharted: Drake’s Fortune nabízí intenzivní desetihodinové dobrodružství, spojující third person akci s adventurním platformingem. Tentokrát jde o mix vpravdě brilantní, kdy adrenalinové přestřelky střídají krkolomné skoky a pohupování na liánách. Akce nepostrádá taktické prvky, nepřátelům se nemůžete postavit s prstem v nose a na zběsilý útok rovnou zapomeňte. Tentokrát budete vykukovat zpoza rohů, skrývat se mezi sloupy a krčit za pobořenými zídkami. Ale pozor, umělá inteligence protivníků je povedená a zatímco vás jedni zaměstnají, druzí je obejdou a vpadnou vám do zad. Ve hře dojde i na pěsti a kopance, ale spoustu zábavy si užijete také při překonávání překážek a řešení hádanek ve stylu Tomb Raider. Nechybí napínavý příběh se spoustou překvapivých momentů, zajímavá spolupráce s Elenou a Victorem, atmosférický soundtrack a skutečně famózní animace postav. Hrdina naprosto plynule a přirozeně přechází z jedné akce do druhé a během hry zavítá do různých prostředí (např. tropická džungle či zchátralá vojenská pevnost). Škoda jen, že tak úžasné dobrodružství netrvá trochu déle.Akce: 9,0
Výrobce: Naughty Dog
Vydavatel: SCEE
Distributor v ČR: Sony Czech
Lokalizace: žádná
Cena: 1 799?Kč
Multiplayer: ne
www.playstation.cz
www.us.playstation.com/uncharted


Související články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.