Tom Clancy‘s EndWar

Hry | 01.12.08

Oblíbený autor techno-thrillerů Tom Clancy obvykle propůjčuje své jméno taktickým akcím. Ale nyní je vše jinak! ...Oblíbený autor techno-thrillerů Tom Clancy obvykle propůjčuje své jméno taktickým akcím. Ale nyní je vše jinak!
Realtimová strategie EndWar určená pro Xbox 360 a PS3 vás postaví do role velitele ve třetí světové válce, konfliktu, který vypukne (jak jinak) zejména kvůli docházejícím zásobám ropy a z toho pramenícího boje o zdroje. Střety ovšem nepřerostou v nukleární holocaust, jelikož světové mocnosti mají ve vesmíru dostatečný počet obranných družic schopných efektivně likvidovat balistické střely, ale bude se bojovat pěkně postaru. Můžete se tedy těšit zejména na pěší vojáky, obrněné tanky, stíhací letouny prostě klasickou moderní armádu.
Autoři mluví o třech herních rovinách. První dvě trochu připomínají rozdělení hry v sérii Total War jde tedy o strategickou část, kdy na globální mapě sledujete vývoj celého konfliktu, a taktickou rovinu, ve které vedete v realtimovém režimu své svěřence do řežby proti nepříteli. Ubisoft chce ovšem využít svých zkušeností s taktickými hrami (vesměs rovněž vzniklých ve spolupráci s Tomem Clancym) a chystají se nabídnout hráčům autentický zážitek přímo z akce. Umožní totiž přepnutí do zvoleného vojáka a nemusí jít vždy jen o klasického pěšáka, ale klidně třeba o tankistu či pilota a vychutnání bojové vřavy na vlastní kůži. Tento mód by přitom neměl být tupou střílečkou, ale v roli velitele bude možné rozdávat spřáteleným jednotkám jednoduché povely. Předpokládáme, že půjde o princip podobný třeba velení v akcích Brothers in Arms nebo Ghost Recon Advanced Warfighter. EndWar je skutečně ambiciózním projektem, mimo jiné třeba proto, že autoři hodlají umožnit ovládání hry pomocí hlasu a headset považují téměř za samozřejmost. Bez zajímavosti není ani chystaný on-linový režim, ve kterém bude fungovat perzistentní svět zmítaný válkou a hráči do něj kdykoliv vstoupí a pokusí se přiklonit váhy válečné štěstěny na svojí stranu. Dočkat bychom se měli na začátku příštího roku.Index očekávání 9.0
Žánr: strategie/akce


Související články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.