Střípky informací o GTA: Chinatown Wars

Hry | 22.01.09

Kapesní Grand Theft Auto? Už tu párkrát bylo, nicméně ještě nikdy nevypadalo tak nadějně, jako je tomu v případě Chinatown Wars. Zkuste tedy s námi malé nahlédnutí pod pokličku.

V březnu by se na trhu mělo objevit nové Grand Theft Auto. Ovšem v případě dalšího dobrodružství z Liberty City, s podtitulem Chinatown Wars, půjde o exkluzivní verzi pro handheld DS. Hra nabídne pohled na dění shůry, s možností otáčet kamerou kolem dokola pro eventuálně lepší přehled o situaci. Přes výrazně slabší hardware nezůstane DS inkarnace ochuzena o tradiční GTA prvky - znovu tak budete konfrontováni s živoucím městem, s rozmary počasí a různými radiovými stanicemi pro poslech.

Hlavní postavou hry je chasník jménem Huang Lee, který tu k ruce dostane mj. hodně šikovné PDA. Asi nijak nepřekvapí, že nejenom v tomhle případě využijete dotekový displej DS, usnadňující práci s interfacem. V PDA naleznete mapu, máte tam e-mail a nebo přístup na online obchod se zbraněmi, který vám na požádání promptně doručí zboží. Ve hře nebude chybět ani váš vlastní byt, útočiště, kde se budete moci pokochat získanými trofejemi, či pohledem na magnetickou tabuli s fotografiemi kontaktů. Každý z nich nabídne různé mise pro splnění s eventualitou si tyto kdykoliv zopakovat.

Jelikož se tady bude hodně střílet a nemají chybět mise, kdy musíte bránit určité území např. před invazí korejského gangu, jistě uvítáte zajímavý efekt. Zvýraznění trajektorie střel, dávající vám tak jasné povědomí, odkud vede nežádoucí pozornost. V případě většího počtu potíží v obraze pro změnu oceníte přesvědčovací prostředky typu granátů, u nichž směr hodu definujete opět pomocí dotekového displeje.

Narazíte také na misi, kdy je třeba s puškou odstřelovačkou odstranit cíl, o kterém víte, že má na sobě modré džíny a bílou košili. Po dosažení pozice, ze které provedete atak, však přijde na řadu minihra. Musíte svou zbraň v časovém limitu zkompletovat, tedy dát ji dohromady z rozložených částí, jež máte v kufříku. Asi nepřekvapí, že opět bude v hlavní roli touch-screen, který tu tvůrci chtějí vůčihledně hojně využívat. Třeba i při kradení či následném řízení aut, která se přitom mají na silnici různě chovat - podle typu vozítka.

Ano, dost možná, že se tady nadějeme vůbec nejlepšího kapesního GTA. Rockstar k němu přistupuje velice zodpovědně. Jenom vývojářský tým je dvakrát větší, než tomu bylo u PSP verzí Liberty a Vice City Stories, takže doufejme, že se jim dílo po všech stránkách vydaří!

Zdroj: EDGE Online

 


Komentáře