PES 2010

Hry | 24.06.09

Společnost KONAMI odhalila některé informace ohledně chystaného pokračování fotbalového simulátoru Pro Evolution Soccer, tentokrát pod označením 2010.


Všechny aspekty hry se samozřejmě budou snažit o co nejrealističtější fotbalovou simulaci. Například obránci oproti předešlým dílům dokáží lépe zónově bránit a každý jednotlivý hráč se bude snažit najít nové metody, jak ukořistit protihráči balon. Nečekejte žádné lehké góly pro usnadnění zbytku zápasu, jen nejlepší strategie a využití klíčových hráčů vám dopomůže k vítězství v zápase. Výhodou naštěstí je (pokud je daný hráč správně využit), že každý hráč těží ze svých nejlepších schopností a snaží se je přenést do akcí svého týmu. Například, pokud máte kvalitní krajní záložníky, ostatní hráči se budou snažit nabíhat do pokutového území a čekat na centr ze strany. Zajímavou informací je, že každý tým získá unikátní nastavení svého herního stylu, jenž odpovídá svému reálnému protějšku. Samozřejmě toto nastavení půjde libovolně změnit a je jen na vás, jakou strategii si zvolíte.


Změnou prošli i samotní rozhodčí. Jejich vylepšená umělá inteligence a tím i lepší cit pro hru, jim umožní vyváženěji rozhodovat během zápasu. Nebudou zbytečně přerušovat hru, když tým může jít do protiútoku či budou lépe vyhodnocovat, za jaký faul udělit kartu či ne.


Konami opět využilo služeb dua komentátorů Jona Championa a Marka Lawrensona, nyní ale v mnohem efektivnějším podání. Komentář je mnohem více spjat s akcí, nabízí i milé detaily o jednotlivých hráčích, historii společných zápasů a analýzy stávajícího.


Více informací přineseme v nadcházejícím preview.
Komentáře