Masivně multiplayerové Halo?

Hry | 10.03.09

Věci by bylo třeba uvést na pravou míru. Nejedná se o MMO ze světa Halo, o kterém se také spekulovalo, ale o skutečně enormní oblíbenosti multiplayeru u Halo 3.

Pravda, poněkud zavádějící a laciný titulek. Ale nemohu si pomoci, protože v případě střílečky Halo 3 jsou nyní k mání hodně zajímavá a současně hodně vysoká čísla, naznačující mimořádnou oblibu jejího multiplayerového vkladu. Po dobu více než jednoho roku, po který je hra na trhu, se tu uskutečnilo přes miliardu online zápasů, což v přepočtu činí přes 64 tisíc let hraní. Pro dílčí srovnání, předchozí Halo 2 z původního Xboxu má dosud odehráno na 798 milionů online klání.

Lze očekávat, že se statistika u Halo 3 bude i nadále utěšeně rozrůstat, třeba díky pro závěr roku chystanému rozšíření Halo 3: ODST, v němž se zcela výjimečně neocitnete v roli Master Chiefa. Očekávejte člena speciálních jednotek (Orbital Drop Shock Trooper) a s ním i alternativního pohledu na události předcházející Halo 3 a pochopitelně další multiplayerové mapy! Skutečnost, že Halo je zkrátka fenomén potvrzuje také nedávný vstup RTS Halo Wars na herní scénu. Ke konci předchozího měsíce se v UK v týdenní hitparádě propracovala dokonce na druhé místo (!) za Killzone 2 a zároveň získala status vůbec nejrychleji se prodávající real-time strategie pro X360.

Zdroj: EDGE Online

 


Komentáře